Danas predstavljamo jednu od najljepših i najposebnijih destinacija za vaše putovanje. Putovanje na predivni rajski otok Madagaskar. Ovo je četvrti najveći otok svijeta, a nosi i naziv „Osmi kontinent“ zbog svoje raznovrsne flore i faune. Ako tražite predivne prašume, rajske plaže i poseban doživljaj teško je da možete pronaći slikovitiju i egzotičniju destinaciju za posjetiti.
Po cijelom otoku na sve strane nalazite razne vrste biljaka i životinja, a otok je prepun nacionalnih parkova, šuma i prašuma. Nije sve u kupanju i istraživanju morskih dubina, Madagaskar je destinacija kao idealna za istraživanje i odličan je izbor za bezbroj jednodnevnih izleta.
Za vaše putovanje predložili bi barem 8 noćenja, idealno bi bilo 10-14 dana boravka. Koliko je svijet životinja ovdje raznovrstan pokazuje i podatak da na Madagaskaru postoji više od 100 podvrsta lemura, a broj biljaka još uvijek nije izbrojan i svaki dan se pronalazi neka nova vrsta. Spektukularna destinacija koja će oduševiti sve one koji vole istraživanja.
Kako do Madagaskara?
Avionom uz najmanje jedan ili dva presjedanja. Letovi iz Zagreba su uglavnom između 800 i 1000 eura dok za vrijeme akcije možete pronaći i povoljnije avionse karte. Trenutno se najjeftinije avionske karte mogu kupiti s polaskom iz Beča ili Milana. Cijena povratne avionske karte u prosjeku iznosi 600 do 670 eura. Za pretraživanje avionskih karata koristite Skyscanner ili se obratite nama.
Smještaj na Madagaskaru
Smještaj je jeftin, ali postoje i skupi, otmjeni hotel resorti. Ako želite putovati na budžetu onda nemate problema jer na Madagaskaru uvijek možete pronaći smještaj za manje od 250 kn za noćenje što je sasvim pristojna cijena. Najskuplji dio putovanja je gotovo uvijek avionska karta. Za najbolji izbor hotela i apartmana uvijek koristite stranicu Booking. Preporučujemo hotel Le Louvre Hotel & Spa, vrhunski hotel s 4 zvjezdica po cijeni od 600 kn za 2 osobe s uključenim doručkom i spa. Potražite hotele klikom na ovaj link.
Antananarivo i Nosy be su dvije top atakcije. Jedno je glavni grad i najboljih grad za boravak na otoku, a drugo je jedan mali otok Madagaskara na kojemu se nalazi jedna od najljepših plaža na svijetu. Još bi rado izdvojili i Andasibe nacionalni park i Ranomafana nacionalni park.